Mokslininkai teigia: kaip pasiklosi - taip išmiegosi
Mokslas pateikia naujus atradimus apie miego kokybę

Gerai prasnaudę per pastaruosius metus, nusprendėme paieškoti naujienų moksliniuose tyrimuose apie miegą, nes kaip matome ne visiem taip puikiai išeina pailsėti, kaip mūsų nuostabiai rašytojų komandai.
Kaip pasiklosi - taip išmiegosi
teigia ne tik lietuvių liaudies išmintis, bet ir nauji atradimai miego mokslo srityje. Sunkiai Atilsį Pasiekiančių Nenuoramų institutas (sutrumpintai - SAPN'ų institutas) Brazilijoje, 2020 metais vykusiuose miego kokybės tyrimuose, išsiaiškino nuostabų dalyką apie miegą:
Lovos paklojimo kokybė - reikšmingiausias veiksnys gero miego lygtyje.
Virš 1000 tyrimo dalyvių sukritus į lovytes (ne, kovido gydymui sake neskolins), buvo vykdomas miego duomenų stebėjimas įvairiais laidais, aparatais ir kitokiais technokošmarais (neapsimesim, kad suprantam kaip ten viskas vyksta - pas mus ofise 2 mėnesius monitoriaus nepavyko sėkmingai pajungt). Tiesa, prieš pokaitį buvo įvedamas vienas kintamasis - kai kurios lovos buvo paklojamos dailiai, kitos nelabai, o trečios visai neklojamos. Lovų klojimo kokybei nustatyti buvo pasitelkta 115 vietinių mamyčių ekspertizė. Tyrimui pasibaigus, jo išvados iš tiesų nustebino net labiausiai ideologiškai užkietėjusius čiūčia-liūlia ekspertus.
SAPN'ų mokslininkė tikrina antklodės kamšalo tolygumą.
Pasirodo, kad hipotezė visiškai tiksli ir kad mus ne šiaip sau nuo vaikystės skalpuoja dėl sukuistų patalų - piliečiai sugulę į gerai paklotus guolius atsijungė vos antklodę prilietę, mat toks stiprus buvo migdomasis efektas.
"Na, o kaip tie, kurie blogai pasiklojo?" jau pulsite klausti mūsų.
O jie vartėsi taip, kaip pats patalas išvartytas prieš tai buvo. Neįtikėtina.
Labiausiai akis atvėrė trečiosios kategorijos dalyvių patirtis. Jie išvis nesugebėjo užmigti, mat lova paprasčiausiai buvo neklota.
Dabar Jums, kaip ir kiekvienam mąstančiam individui, turėtų kilti įvairių klausimų, pavyzdžiui:
"O tai kaip benamiai miega, kai lovos net neturi?"
arba
"O tai bet tačiau aš tai miegmaišyje palapinėj per išvyką sugebėjau numigti kažkaip?"
Dabar mes į juos ir atsakysime. Mokslininkai atlikę šiuos miego tyrimus taipogi susimąstė dėl šių problemų. Vis dėlto, išanalizavę niuansus atidžiau, jie pastebėjo, jog tyrimo duomenys ir išvados vis tiek tvirtos, kaip geležinis mūsų valdančiųjų kumštis nukreiptas į tautą:
- Benamiai nemiega. Jie egzistuoja už žmogui suprantamų kūno limitų - būtent dėl miego stokos sukeltų haliucinacijų jie ir nebesugeba susirasti darbo, namų ar integruotis į visuomenę.
- Kai "miegama" palapinėse, transporto priemonėse ar kitose vietose, kurios neatitinka gerai paklotos lovos™ standarto, iš tikrųjų nėra miegama - tiesiog laikinai prarandama sąmonė dėl įvairių pašalinių psichologinių trikdžių (tai gali būti bet kas - užknisantys giminaičiai kempingo išvykoje ar garsiai čipsus čiaumojantis pakeleivis), todėl po tokių "miegų" nuovargis išlieka, o nuotaika tik prastėja.
Rezultatų reikšmė visuomenei
Mokslininkai mano, kad šio tyrimo rezultatai gali smarkiai paveikti žmonių gyvenimus.
Teorizuojama, kad ant tobulai paklotos lovos žmogus galėtų pasiekti savotišką transcendenciją - per tobulą nakties miegą nuveikti gyvenimo darbus, atsidaryti sau čiakras, kokią trečią akį ar net įgyti humoro jausmą. Bet šiuo metu egzistuoja tam tikri mechaniniai trukdžiai (mat žmogus vos prigulęs ant tobulos lovos sugadina jos tobulumą).
Taip pat, gero nesitikėti gali migdomuosius vaistus gaminančios įmonės, nes po šių tyrimų jos kaltinamos šarlatanizmu.
Na, mieli skaitytojai, tikimės, kad po tokių atradimų Jums pavyks išsimiegoti. Ir net jeigu kartais išlįstų kokia nauja informacija, kuri parodytų, jog lovos klojimas iš tiesų nėra kažkuo reikšmingas - viliamės, kad tai padarysite, kai mama Jūsų gražiai paprašo.