Stabdykime alkoholizmą kartu

Alkoholizmas – didžiulė šių laikų problema. Jį bandoma stabdyti įvairiais būdais – prevencinėmis paskaitomis, renginiais. Valdžia naudoja kitą, ne visai veiksmingą būdą – draudimus. Jau keletą metų Lietuvoje alkoholio negali pirkti jaunesni nei 20 metų jaunuoliai bei nusipirkti jį galima tik 10:00-20:00 valandomis (savaitgaliais nuo 10:00 iki 15:00h.). Tačiau alkoholizmo problema vis dar opi.

Stabdykime alkoholizmą kartu
Alkoholis

Alkoholis – organinis junginys, turintis hidroksilo grupę (-OH) susijungusią su alkilo arba alkilinės grupės anglies atomu. Pagal tokių grupių skaičių skirstomi į vienhidroksilius, dvihidroksilius, trihidroksilius ir daugiahidroksilius. Paprasčiausias šios klasės atstovas metanolis: (CH3OH). Šios cheminės savokos žmonijai nieko nesako ir jis yra toliau vartojamas rekreaciniais tikslais.

Alkoholizmas išsivysto per daug piktnaudžiaujant alkoholiu, tačiau jau seniai liaudžiai žinoma, kad alkoholikas – žmogus, kuris geria vienas. Todėl galime daryti prielaidą, jog alkoholį susirinkusios gerti grupelės – tikrai nėra alkoholikų susirinkimas, o tik įvairių cheminių medžiagų organizme testavimas drauge.

Šiandien nusikelkime toliau, negu mūsų gimtoji Marijos žemelė Lietuva. Britų asosiacijacijos „Don’t drink alcohol alone“ dalyviai jau nuo 2007 metų organizuoja įvairius draugų neturinčių, tačiau spiritiniams gėrimams prijaučiančių individų susirinkimus. Susirinkimuose dalyvauja įvairios kastos būtybės, galime sutikti tiek šunį, tiek katę, tiek žmogų. Tačiau vienas iš geriausių vakarų buvo, kai dalyvavo kiaulė. Tiesa, ji išgėrė visą ten buvusį alų, bet gerų emocijų gavimui tai nesutrukdė. 

Straipsniu norima pasakyti, kad ne draudimais, o įvairiomis veiklomis galima stabdyti šią įsisenėjusią žmonijos problemą. Nuoširdžiai tikimės, jog laikui bėgant tai bus plėtojama Lietuvoje, ar netgi kitose Baltijos šalyse.

Amen.