Gydytojai perspėja: vasarą sportuodami lauke nepamirškite šių dalykų

Gydytojai perspėja: vasarą sportuodami lauke nepamirškite šių dalykų

Vasaros karščiams mušant rekordus, dauguma žmonių pasilieka namie ar vėsiai sėdi darbe. Tačiau vis dar yra žmonių, kuriems sportas - neatsiejama kasdieninio gyvenimo dalis. Šiame straipsnyje pateiksime keletos specialistų patarimus, siekiant užtikrinti, kad sportas vasarą nepakenktų fizinei būklei.

 

Kardiologai primena - klausykite savo širdies

Vilniaus Santaros klinikų darbuotoja vyr. spec. kardiologė Neringa Dūžienė teigia, jog sportas be galo svarbus, tačiau sportuojant, reikėtų dažniau įsiklausyti, ką sako širdis.

"Suprantu, kad žmonės sportuoti privalo, bet jeigu Jūsų širdis kenčia ir sako, kad jau laikas užmiršti buvusią žmoną - turbūt tuomet jau tikrai metas. Vaikus, vis dėlto, jau atgavote, teismai baigti, nėra priežasties prisirišti prie praeities."

 

Garsus treneris skatina stiprinti konkrečius raumenis

Pakalbinome ir "Forum Palace" sporto klube dirbantį trenerį Arvydą Lenktauską. Jis teigė, jog žmonės sportuodami per karščius dažnai užmiršta, kad norint ugdyti ištvermę, reikalingi pratimai skirti konkretiems raumenims:

"Manau, kad sporto megėjai dažnai nesuvokia, kaip svarbu yra treniruoti nugaros raumenis. Stiprūs nugaros raumenys ne tik padės panešti vaikus be buvusios žmonos pagalbos, bet ir prigriebti visus pirkinius iš automobilio tuo pačiu metu."

A. Lenktauskas taip pat paminėjo ir tai, jog per karščius svarbu gerti daug skysčių, nes "ištisas valandas graudžiai verkiant jie prarandami litrais".


Zhinios.lt bei susiję fiziniai bei juridiniai asmenys neatsako už fizinę ar kitokią žalą patirtą netinkamai sportuojant.