Rugsėjo mėnesio fetišas – bet koks fizinis kontaktas

Po netikėto užsidarymo namuose ir siaubingai vienišos vasaros žmonės yra išsiilgę bet kokio įmanomo fizinio kontakto tarp vienas kito.

Rugsėjo mėnesio fetišas – bet koks fizinis kontaktas

Štai ir atėjo nelemtasis ir paauglių bei vaikų nemėgiamas rugsėjis, o kartu su juo po truputį ėmė grįžti ir žmonių sveikas protas. Po tokio ilgo laiko praleisto trunijant namie, graužiant visokius valgomus ir nelabai valgomus „šamarliakus“ ir bandant atrasti, ar interneto platybėse yra dar bent viena neperžiūrėta meksikietiška telenovelė, nesunku pastebėti, kad atbuko ne tik smegenys, skrandis ir akys, bet nuo jokios stimuliacijos pasidavė ir vargšos mūsų nervų galūnės. Todėl tai, kad bet koks minimalus žmogaus ar kitokio gyvio prisilietimas aktyvuoja visus garsiausius signalus mūsų organizme, yra labai stipriai suprantama.

Jau nuo seno yra žinoma, kad fizinis kontaktas žmogui yra svarbus. Prisilietimai dažnai mus verčia jausti romumą, sukuria gerovės ir komforto jausmus, taip pat gamina dopaminą, geriau žinomą kaip „laimės hormoną“, ir oksitociną, hormoną, kuris turi nemažą įtaką kuriant ryšius su žmonėmis. Žinodami tai, aiškiai matome, kodėl žmonės karantino metu taip siaubingai pasikeitė. Todėl primygtinai Jūsų prašome elgtis atsargiau su draugiškais ir nedraugiškais gestais, nes, sakau iš patirties, net nedidėlis niuktelėjimas iš Pono Direktoriaus, už nevalyvą darbo vietą ir straipsnių nerašymą gali greitai privesti prie milžiniško susijaudinimo (nors, tiesą pasakius, ir prieš karantiną panašiai būdavo.. Bet tai tema kitam kartui).

Tad, mokinukai, studentai, ir visi kiti, pagaliau gavę progą grįžti į pusiau normalų prieškarantininį gyvenimą darbo ir mokymo įstaigose, neteiskite vienas kitų, jei po paprasto rankos paspaudimo pamatote vienas kito augantį susijaudinimą ties tarpkoju, ar jei trenkus tai neraliuotai kalei, kuri tiesiog negali atsipisti nuo pat pirmos dienos ir pastoviai pisa protą, kad per karantiną daug priaugote, išgirsite jos balse malonumo atodūsį. Palaikykime vieni kitus ir vieni kitiems. Sėkmės ir švelnių apsikabinimų!