Elektriniai paspirtukai prispaudė valdančiuosius - laukia rimtas įstatymų pakeitimas

Elektriniai paspirtukai prispaudė valdančiuosius - laukia rimtas įstatymų pakeitimas

Birželio mėnesiui įpusėjus žiniasklaidą pasiekė žinia apie numatomus KET pakeitimus - šįkart nauja tvarka įsigalios ir elektrinių paspirtukų vairuotojams.

 

Seime - emocijų audros 

Seimo nariai viešai pareiškė pasipiktinimą paspirtukų vairuotojais. Daugelis iš jų teigė, jog "sostinei nereikia papildomo galvos skausmo dėl bebradančių-beteisių-chamų", nes "pakankamai rūpesčių sukelia ir neatsakingas ukrainiečių darbuotojų elgesys". Vienos frakcijos narys, kuris sutiko mūsų žurnalistams suteikti anonimišką interviu, teigė, jog jo "Porsche Cayenne Turbo" buvo aplamdytas būtent paspirtuko vairuotojo.  

 

Šaligatviai - vaikams ir augintiams vedžioti

Per posėdį vykusį birželio 17d. buvo aptartas, seimo narių neformaliai vadinamas, chuliganizmo slopinimo planas.

Vienas iš šio plano aspektų - mažinti transporto priemonių eksploataciją ant šaligatvių. Planuojama įrengti specialius užtvarus, kurie neleis patekti paspirtukams ant šaligatvių, bei spyglius, pritaikytus el. paspirtukų padangoms sprogdinti.

Pėstiesiems pasisekė labiau - vaikams iki 120cm ūgio nebebus privaloma vilkėti ryškiaspalvių liemenių (kurios iki šiol leisdavo paspirtukų vairuotojams lengviau pastebėti mažuosius). Augintiniai taip pat neliks nuskriausti, jų pavadėliai nuo šiol galės viršyti prieš tai nustatytą 20cm maksimalų ilgį, nes ant šaligatvių nebevažinės paspirtukai, kurie galėtų už pavadėlių užkliūti.

 

Nauja privaloma tvarka el. paspirtukų vairuotojams

Naujausiu seimo nutarimu, reikalavimai paspirtukų vairuotojams įsigalios jau nuo liepos mėnesio 1d.

Pateikiamas naujų reikalavimų sąrašas:

  • Elektrinio paspirtuko vairuotojas turi važiuoti ne didesniu nei 12km/h greičiu. Esant didesniam elektrinio variklio galingumui, privaloma mažinti paspirtuko greitį didinant jo svorį (t.y. pririšant prie jo akmenis, kitus sunkius daiktus).
  • El. paspirtuku draudžiamia kirsti sankryžą, kurioje neįrengtas spec. elektrinio paspirtuko šviesoforas (projektų, skirtų įrengti naujus šviesoforus, kol kas nėra).
  • El. paspirtuko vairuotojui privaloma vilkėti specialiu ženklu pažymėtą liemenę. (Liemenės pavyzdys pateikiamas žemiau).

Privaloma liemene

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neaiškumai išlieka

Nors tvarka griežtinama gan sparčiai, vis dar lieka neišsprestų problemų. Dar nėra aišku, ar Kinijos el. paspirtukų gamintojas "Ching&Go" nutrauks tiekimą į Lietuvą dėl pakeistų įstatymų. Jaudinamasi ir dėl neįgaliųjų, kuriems šaligatviai nuo šiol bus nepasiekiami. Kalbintas seimo narys teigia, jog "viskam su ratais - vieta arba gatvėje, arba kalėjime" ir į naują tvarką žvelgia itin pozityviai.