Paskelbta nauja tarptautinė kalba

Jungtinių Tautų suvažiavime paskelbta nauja tarptautinė kalba

Paskelbta nauja tarptautinė kalba

Kol mes visi vėpsojome į pirmo turo rinkimų rezultatus ir niekaip negalėjome suprasti, kaip čia šitas pateko, jei aš už jį nebalsavau, Jungtinių Tautų atstovai nesnaudė ir, vieną tamsų vakarą susirinkę, nutarė ir paskelbė naują tarptautinę kalbą!

Ir ta kalba yra (čia įsivaizduokite būgnus) lenkų...

Kas čia per nesąmonė, ką jie sau galvoja. Negi mums reikia apie šitą nesąmonę dabar rašyt? Mes paaukojom savo laiką ir pinigus, lėkėme iki JT ambasados su Leopoldo audi (suradom, buvom griovy pasistatę), nukreipėm visą dėmesį nuo rinkimų rezultatų ir štai ką mes gaunam. Dabar dar ir lenkiškai reiks planuot straipsnius verst. Leopoldas, pasipiktinęs, vos kilpos ant kaklo neužsimovė. Pasibjaurėtina.

Šitokio pykčio pagauti, mes išlaužėm JT Lietuvos delegacijos nario, kalbininko Manto Taškelnaičio kabineto duris ir užplūdom jį klausimais:

– Ko jūs iš manęs norit? – plūdosi Mantas, – Pats nieko nesuprantu, nedalyvavau aš ten tam susirinkime, tik nuvežiau už butelį ir to negavau. Dar jūs prisiknisot. Dabar von iš mano vonios, leiskit išsimaudyt.

Grįžus į redakciją, nuotaikos buvo nekokios. Vieni skambino namo, sakė, kad šįvakar negrįš, mat reikia išmokti lenkų kalbą, kiti liepė žmonoms nupirkti turistinį lenkų-lietuvių žodynėlį, dar kiti tiesiog per daug nesuko galvos ir tęsė straipsnių rašymą. Nenuostabu, jog mes vieninteliai apie tai rašome, žalčiai nenorėjo neigiamų atsiliepimų.

Mes labai jaučiame jūsų nusivylimą šiuo nauju sprendimu, daug kas turbūt galvojat „negi mano vaikams dabar reiks mokykloj mokintis pshh pshhs pshh?”. Mes patys esame šiek tiek pasimetę, bet gal tai vis dėlto įšeis į naudą? Nors mes tos naudos dar nematome ir stipriai abejojame ar kada pamatysime.