Ryga — nauja Lietuvos sostinė

2020 m. spalio 5 dieną vykusio LR Seimo susirinkimo metu priimtas naujas sprendimas — naująja Lietuvos sostine nuo šiol bus laikoma Ryga.

Ryga — nauja Lietuvos sostinė

Paskutiniame Lietuvos Respublikos seimo posėdyje buvo svarstomas vienas itin svarbus klausimas. Ar verta Lietuvos sostinės titulą suteikti jau ilgą laiką visų piliečių numylėtam miestui — Rygai? 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė: „Jau seniai pats laikas keisti Lietuvos sostinę, o atidavus šį titulą Rygai, galime rasti tik pliusų“. Paprašius LR seimo pirmininko paaiškinti, ką jis turi omenyje, jis atšovė: „Nu vat koks jums blet skirtumas, aš čia pirmininkas, ar jūs?“. Po šios replikos naujasis įstatymas buvo priimtas vienbalsiu.

Iškart po šio posėdžio, Zhinios.lt redakcija suskubo tikslesnės informacijos gauti iš Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos. Tiesa, su juo susisiekti buvo itin sunku, kadangi jam paskambinus, atsiliepdavo moteris, kalbanti latviškai. Po ilgų bandymų pakviesti ekselenciją prie telefono, supratome, jog ten tik nusišnekėjo jo žmona. „Paldies, paldies“ - sakė ji.

Tačiau, mūsų kolegoms pavyko susitikti prezidentą naktiniame klube „Kablys“. „Galiu pasakyti, jog Ryga yra naujoji Lietuvos sostinė dėl dviejų priežasčių — pagaliau norėjome numalšinti pykčius tarp vilniečių ir kauniečių, tad sostine pasigirti negalės jau nei vieni. Taip pat pamanėme, jog tai pritrauks daugiau turistų, kadangi jie vis tiek nesupranta, ar atvyko į Latviją, ar į Lietuvą.“ — pabrėžė LR prezidentas Gitanas Nausėda.

Amen.