Atlikome tyrimą: kodėl žvejai taip stipriai mėgsta girtis savo laimikiais?

Žvejyba – puikus hobis, kuris ateina su keliais asmenybės papildymais. Be alkoholizmo ir meilužių, bet kurio žvejo arsenale yra vienas labai stiprus ir dažnai pastebimas ginklas: didelis pasididžiavimas savo laimikiais.

Atlikome tyrimą: kodėl žvejai taip stipriai mėgsta girtis savo laimikiais?

Žūklė – vienas mėgiamiausių Lietuvos vyrų hobių. Manau, kiekvienas savo draugų tarpe turime bent vieną žūklės fanatiką. Tad kyla klausimas: kodėl žvejai yra tokie dažni? Mūsų tyrimų grupės nuomone, atsakymas yra labiau susijęs ne su dažnumu, o su tuo faktu, kad žvejai tiesiog labai daug apie tai šneka, ypač apie praeitos išvykos laimikius, kuriuos, ironiškai, jie dažniausiai tiesiog paleidžia. Tačiau klausimas, kuris mus šiuo metu domina labiau, yra kodėl jie mėgsta tiek daug girtis apie savo laimikius, kurie savo egzistencija prilygsta Šredingerio katei. Štai tokį klausimą šiandien bandysime išanalizuoti. O Jūs, mielieji skaitovai, pasistenkite atsipūsti ir įsivaizduoti, kad tiesiog ramiai sėdite ant ežero kranto ir be jokio streso stebite ant vandens paviršiaus balansuojančias plūdes. Pasiruošę? Tada, liaudiškai tariant, „čiuožiam“!

Pagrindinio šio straipsnio klausimo tyrimas buvo ilgas ir nuobodokas, kaip ir, tiesą pasakius, pati žuklė. Bet tyrimui priėjus kritinį momentą, mūsų nepailstanti komanda pasiekė ganėtinai įdomią teoriją, pagal kurią, nuo tos minutės, ir nustatėme finalinę išvadą. Ši teorija teigia, kad žvejo asmenybė, dėl dažno meškerės naudojimo, stipriai supanašėja su ja. Tai reiškia, kad pagal atskiras meškerės dalis, mes teoriškai galime atskirti skiringas žvejo asmenybės detales, kurios turėtų atskleisti mums galutinį atsakymą.


1. Rankena

Kiekvienas žvejas turi turėti stiprų pagrindą už kurio gali laikytis. Žvejai privalo visomis jėgomis palaikyti savo hobį, nors visi aplinkiniai sako, kad tai tik laiko švaistymas, nes „tai bent namo kada ką parneštum, bent kokia vakarienė gautųsi, o dabar išvažiuoji visai dienai bala žino kur ir paskui klausyt visiems reikia apie tai, kokio ilgio lydeka buvo, ar kiek aštunkojis kojų turėjo“. Taip pat žvejai privalo atlaikyti chaotiškas pasaulio stichijas: žvejojimas upėje dažnai virsta į kovojimą su srove ir visur aplink besitaškančiu vandeniu, poledinės žūklės metu tenka dažnai susidurti su ypač žemomis temperatūromis ir prisiversti visiškai nejudėti ir t.t. Taigi, meškerės kotas puikiai atspindi žvejo žmogišką tvirtumą.

2. Meškerės ilgis

Žinoma, meškerės ilgis keičiasi priklausomai nuo jos tipo ir modelio, bet juk ir žvejų istorijos nevisada vienodos. Tai puikiai parodo žvejo lankstumą, prisitaikymą prie situacijos ir sugebėjimą bet kokiame pokalbyje kažkokiu būdu privesti temą prie žūklės.

3. Kabliukas, valas ir ritė

Kalbant apie sugebėjimą užkabinti temą, šie trys meškerės komponentai puikiai atspindi žvejo oratoriškus sugebėjimus. Žvejas visada pradės pasakojimą taip, kad užkabintų jūsų pasamonę. Žvejas niekada neskubės tęsti savo istorijos, jei matys, kad bandote tempti temą kita linkme. Priešingai. Patyręs žvejas leis jums jaustis laisvu, kontroliuojančiu situaciją, bet kritiniu momentu, vienu staigiu kirčiu sugrąžins jus būtent ten, kur jam jūsų reikia ir pasirūpins istorijoje palikti tokias nedidėles skyles, kad kiekvienas jūsų klausimas vestų vis giliau ir giliau į jo istoriją, ir tik po geros valandos pokalbio leis jums suprasti, kad buvote apžaistas it koks mažas bereikšmis ešeriukas.


Tai štai kokią analizę atliko mūsų šaunioji komanda. O ką Jūs, mielieji skaitytojai, manote apie tokią teoriją? Pasidalinkite komentaruose savo mintimis. Taip pat, jei skaitote ir pats esate žvejys, pasidalinkite keisčiausia savo žūklės istorija. Su malonumu Jūsų išklausysime ir keliomis labiausiai patikusiomis gal net pasidalinsime su likusiais mūsų skaitytojais.

Laikykitės ir gero Jums kelio.